Факультеттер

«Музыкалық драма және қуыршақ театр өнері» кафедрасы

«Музыкалық драма және қуыршақ театр өнері» кафедрасы 2019 жылы 1- Қыркүйек айында құрылды. Біздің кафедрамыз  «Музыкалық театр артисі» ,«Қуыршақ театр артисі» және «Қуыршақ театры режиссері» мамандықтары бойынша мамандар  даярлайды.

br> Кафедрамыздың профессорлық оқытушылық құрамы өте жоғары санаттағы білікті, театр өнерінің майталмандарымен толықтырылған. Атап айтсақ , кафедрамыздың алғашқы меңгерушісі ҚР еңбек сіңірген қайраткері, доцент Туленбаев Ж.М.  ҚР еңбек сіңірген қайраткері профессор Ешмуратова Қ.Х.  ҚР мәдениет  қайраткерлері Макулбеков С.С, Қашқабай А.ҚР еңбек сіңірген қайраткері  ЖАК профессор  Камиев С.Ғ, ҚР еңбек сіңірген қайраткері  PhD доктор,профессор Мемиров А.М, ҚР еңбек сіңірген қайраткері әнші актриса Иманбаева А.С. ҚР еңбек сіңірген қайраткері кино және театр актері Қашқабаев С.А, ҚР еңбек сіңірген қайраткері театр және кино актриса, доцент Бермухамедова А.Б, PhD докторы Ешмуратова А.К, Педагогика ғылымының магистрлері, Қ.Қуанышбаев атындағы Мемлекеттік Академиялық қазақ музыкалық драма театрының бас балетмейстері Сұңғат С.К, Имангазинов Б.С, Шакиржанова Ә.С  сондай-ақ өнертану ғылымының магистрлері Биримкулов Е.Р, Кулумбетов Е.М . Кафедрамыздың  құрылғанына  азғантай уақыт  болсада, білім алған студенттеріміз  республика деңгейінде жаңа театрлардың шымылдығын ашып есімдері театр тарихында алтын әріппен жазылуда. Атап айтар болсақ:

А.М.Мамбетов атындағы мемлекеттік «Драма және комедия театры» курс жетекшісі Камиев С.Ғ.

Нұр Сұлтан қаласы «Музыкалық жас көрермендер театры»  курс жетекшісі Маемиров А.М

Шахмет Құсайынов атындағы мемлекеттік Ақмола обылыстық қазақ музыкалық -драма театры ішінен 2022 жылы 15 Қарашада ашылған «Қуыршақ бөлімі»  Курс жетекшісі Макулбеков С.С.

Сонымен қоса кафедрамыз алыс жақын шет елдерменде байланыс жасауда. Кафедрамыздың бастамасы мен 2021 жылы 03 желтоксанда  I- Халықаралық «Қуыршақ театры және оның оқу үрдісі: дамуы,мәселелерімен қажеттілігі» атты ғылыми практикалық форум өткіздік.

2022 жылы 08 желтоксанда Санкт-Петербург каласы Ресей мемлекеттік сахна өнері институтының өтінішімен  II- Халықаралық « Қуыршақ театры және арнайы білім үрдісі: заманауи қуыршақ театры және балалар» атты ғылыми практикалық форум өткіздік.

faculty/7/kaf_data/28/pers.jpg

Туленбаев
Жанқалдыбек Муфтиович

Академиялық қызметі: Доцент. «Музыкалық-драма және қуыршақ театр өнері» кафедрасының меңгерушісі

Білімі: жоғары.

Біліктілігі: Музыкалық театр актері

Оқу орны:
 Т. Жүргенов атындағы Қазақ мемлекеттік театр және кино институты. Қазақстан, 1995-1999.

Қызмет бағыты
: Музыкалық театр актері

Кәсіби қызметі:
Жұмыс тәжірибесі 32 жылдан астам. Ұстаздық тәжірибесі 7 жыл.
1990ж – Ақсуат аудандық Мәдениет үйі
1999ж – Қалибек Қуанышбаев атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық музыка-драма театры, актер
2015ж – Қазақ Ұлттық Өнер Университеті, оқытушы

Біліктілікті арттыру курстары: Қазақстан Республикасы, Білім және ғылым министрлігі, АҚ «Өрлеу» ұлттық біліктілік арттыру центрі, 240 сағат

Жетістіктер:

• Астана қаласы V-«Шабыт»- халықаралық жастар шығармашылық фестивальінің Бас жүлдегері.
  • Республикалық «Тазша бала» конкурсының ГРАН ПРИ иегері. Астана қаласы.
  • Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері (жылы)

Шет тілін меңгеру: орыс тілі (еркін)

6B02116 - Музыкалық театр режиссурасы
6B02173 - Музыкалық театрының артисі БББ 2019