• Азамат Кайратович
    Желтыргузов

Ғылыми - шығармашылық қызмет және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректор

Білімі:

2005-2009 жж.- Қазақ ұлттық музыка академиясы – («Вокалдық  өнер бакалавры» дәрежесін алды)
    2010 ж.-  КСРО Халық әртісі, профессор Е.Е. Нестеренконың тәжірибесінен өтті. (Австрия, Вена қ.)
    2013-2015 жж.- Комитас атындағы Ереван мемлекеттік консерваториясы (Армения Республикасы), «Музыкалық өнер магистрі» дәрежесі берілді.

Жұмыс тәжірибесі:

2005-2006 жж. -ҚР ІІМ ән және би Ансамблінің солисі
    2006 ж. –
    Астана қаласының Мемлекеттік Филармониясының солисі
    2007-2013 жж. -  К.Байсеитова атындағы  Ұлттық опера және балет театрының опера труппасының солисі.
    2009 ж.- Қазақ Ұлттық Музыка Академиясында «Жеке ән салу» кафедрасының оқытушысы
    2012 – 2017 жж. -  доцент,  профессор,  ҚазҰӨУ «Вокалдық өнер және дирижирлеу» кафедрасының меңгерушісі
     2017 ж.- бүгінгі күнге дейін ҚазҰӨУ «Вокалдық өнер» кафедрасының профессоры
    2018 ж. – ҚР МСМ РГУ «Қазақконцерт»солисі МКС РК
    2020 – 2024 жж. – «Астана Опера» Мемлекеттік опера және балет театрының опера труппасының директоры
    2024 ж.Бүгінгі күнге дейін - ҚазҰӨУ ғылыми-шығармашылық қызмет және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректоры және ректор міндетін атқарушы

РҚБ «Вокалисттер одағы»-ның негізін қалаушы және төрағасы (2017ж)

Мемлекеттік марапаттары және атақтары

2010 ж. – Қазақстан Республикасы «Дарын» Мемлекеттік жастар сыйлығының лауреаты
    2011 ж. –Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген қайраткері
    2016 ж. «Содружество дебютов» (Дебюттер достығы) ТМД Халықаралық премиясының Лауреаты.
    2016 ж. – ҚР БҒМ «Өнертану» мамандығы бойынша Қауымдастырылған профессор ғылыми атағы берілді
    2018 ж. – Жаратылыстану ғылымдарының Еуропалық Академиясының  Академигі, ( Ганновер қ, Германия)
    2020 ж. – «Халық алғысы»  Медалі («Народная благодарность»)
    2022 ж.-ҚР БҒМ «Өнертану» мамандығы бойынша профессор ғылыми атағы берілді
    2023 ж-  «Браво» Халықаралық кәсіби музыкалық  премиясы («Исполнитель года из страны партнёра»(Серіктестер елінен жыл орындаушысы) номинациясының Жеңімпазы )
    2023 ж.- «Звезды Содружества» (Достастық елдерінің Жұлдыздары) ТМД Мемлекетаралық премиясының  Лауреаты

Шығармашылық жетістіктері:

2005
    – XXVI Республикалық жас орындауышлар конкурсы– I орын (Шымкент қ, Қазақстан Республикасы)
    –VIII  «Очарование романса» халықаралық байқауының ІІ орын иегері (Шымкент қ, Қазақстан Республикасы);
    – К.Байсеитова атындағы VIII Республикалық вокалистер байқауының «Тілеп» және «Надежда» арнайы сыйлығының иегері (Астана қ, Қазақстан Республикасы)
    – Ғ.Жұбанова атындағы І аймақаралық байқауының ІІ орын иегері (Астана қ, Қазақстан Республикасы)
    – XXVI Республикалық жас орындаушылар байқауының 1-ші сыйлығының лауреаты (Шымкент);

2006
    – «Жұбанов көктемі» І халықаралық конкурсының ІІ орын иегері (Ақтөбе қ., Қазақстан Республикасы)
    –  ТМД мемлекеттерінің IV Жастар Дельфийлік ойындары- Алтын медаль (Астана қ, Қазақстан  Республикасы)
    – «Шабыт» IX Халықаралық конкурсы - І орын иегері  (Астана қ, Қазақстан Республикасы)

2007
    – С.Монюшко атындағы VI Халықаралық конкурсы - Поляк музыка академиясының арнайы сыйлық иегері (Варшава қ, Польша)

2008
    – П.Лисициан атындағы І Халықаралық баритондар байқауы -  «Начало» сыйлығы мен дипломы (Мәскеу қ, Ресей)
    – Н.Тілендиев атындағы І Халықаралық байқау -  Бас жүлде және Астана қаласы Әкімінің сыйлығы ( Астана қ., Қазақстан Республикасы)
    – «Молодые таланты» XXIII Халықаралық байқауы - І орын (Сан-Барталамео қ, Италия)
    – «Золотой дуб» Халықаралық байқауы-  IV орын (Италия)
    – Н.Сабитов атындағы VII Халықаралық байқауы -  ІІ орын иегері (Уфа қ., Ресей)

2009
    – Мирьям Хелин атындағы VI Халықаралық байқау -  IV орын иегері (Хельсинки қ, Финляндия)

2010
    – Б.Төлегенова атындағы IV Халықаралық  байқау -  Гран-при (Алматы қ, Қазақстан)
    – А.В. Нежданова атындағы  І Халықаралық байқау -  І орын иегері (Одесса қ, Украина)
    – Бюль-Бюль атындағы V Халықаралық байқау -  Гран-при (Баку қ, Азербайджан)

2012
    – Мария Биешу атындағы Халықаралық опералық әншілер байқауы - І орын (Кишинев қ, Молдова)

2014
    – Г.В. Свиридов атындағы V Халықаралық камералық әншілер байқауы -  І орын және арнайы сыйлық  (Курск қ, Ресей)

2015
    – Рустем Яхин атындағы IV Халықаралық камералық әншілер және концертмейстерлер байқауы -  І орын  (Қазан қ, Ресей)

2017
    – А. Хачатурян атындағы  XIII (I) Халықаралық вокалисттер байқауы -  ІІ орын және арнайы сыйлық (Ереван қ, Армения Республикасы)

2018
    – Дж.Россинидің 150-жылдығына арналған «Citta di Pesaro» XV Халықаралық конкурсы-  І орын (Пезаро қ, Италия).