• НукеевМарат
    Болатұлы

ҚазҰӨУ тәрбие жұмысы жөніндегі проректоры, ҚР Еңбек сіңірген Мәдениет қайраткері, «Дарын» Мемлекеттік сыйлығының лауреаты.

1992 жылы Қ. Байсейітова атындағы дарынды балаларға арналған Республикалық мамандандырылған музыкалық мектебін бітірген.
    1997 жылы Құрманғазы атындағы Алматы мемлекеттік консерваториясын бітірді.
    1997 - 2012 жж. – Президенттік оркестрдің солисі, хаттамалық іс-шаралардың қатысушысы.
    2001 жылы - ҚР Президентінің мақтау қағазымен марапатталған.
    2002 жылдан бастап «Белес» аспаптық тобының солисі.
    2004 жылы ҚР Еңбек сіңірген Мәдениет қайраткері атағына ие болды.
    2006-2013 ж.ж. «Ұлан» Ұлттық гвардиясының Президенттік оркестрі халық ансамблінің жетекшісі болып жұмыс істеді.
    2006 жылы «Дарын» Мемлекеттік сыйлығының лауреаты атағын алды.
    2013 жылы - «ISO 9001: 2008 (ҚР СТ ИСО 9001-2009) білім беру мекемесінің сапа менеджменті жүйесіне қойылатын талаптар. ЖОО-да институционалдық аккредиттеу» тақырыбы бойынша оқыту курсынан өтті.
    2014 жылы - А.Г.Шнитке ат. Мәскеу институтының профессоры А.И. Леденевтың қатысуымен «Орындаушылық өнер тарихы» тақырыбында біліктілікті арттыру курстарының халықаралық тағылымдамасына қатысты. (Мәскеу қ., Ресей).
    2015-2017 және 2019-2021 жж. аралығында ҚазҰӨУ «Дәстүрлі музыкалық өнер»  факультетінің деканы қызметін атқарды.
    2017-2019 жж. - К.Байсейітова атындағы дарынды балаларға арналған Республикалық мамандандырылған музыкалық мектепте оқытушы болып жұмыс істеді.
    Елбасының «Елім менің» әндер жинағының редакторы. «Әлем әуендері» музыкалық жинағының авторы (құраст. Н. Әштайқызы, М. Нүкеев).

Халықаралық байқаулардың лауреаты: ансамбльдер мен дуэттер арасында байқау 1-орын (Ресей, Мәскеу қ., 1995 ж.), дуэттер арасында байқау 4-орын (Германия, Клингенталь қ., 2000 ж.).
    АҚШ, Қытай, Германия, Австрия, Малайзия, Бельгия, Англия, Голландия, Люксембург, Италия, ТМД елдерінде гастрольдік сапармен болды.
    Марат Болатұлының түлектері қазақ дәстүрлі музыка саласындағы жетекші мамандар: Мұхамади Бауыржан, Ыбырай Мейрам, Мақаев Бауыржан, Мұхтаров Жандос, Камарова Нұргүл.
    ҚР мәдениетін дамытуға қосқан үлесі үшін көптеген марапаттары мен алғыс хаттары бар.
    2022 жылдан бастап қазіргі уақытқа дейін ҚазҰӨУ тәрбие ісі жөніндегі проректоры және «Домбыра» кафедрасының аға оқытушысы.