Факультеттер

Факультет «Оркестровое исполнительство»

Факультет «Оркестровое исполнительство» состоит из четырех кафедр:

• «Скрипки» — заведующая кафедрой, «Мәдениет саласының үздігі» доцент Капеу-Коханова Мадина Булатовна;
  • «АВАК(альт, виолончель, арфа, контрабас)» — заведующая кафедрой, старший преподаватель Тлеугабылова Гульнара Тасбатыровна;
  • «Духовые и ударные инструменты» — заведующая кафедрой, кавалер ордена «Құрмет» , «Мәдениет саласының үздігі»  доцент Сапарова Нургуль Мухамеджановна;
  • «Камерный ансамбль и квартет» — «Мәдениет саласының үздігі» заведующий кафедрой старший преподаватель Жанатаева Гульжанат Айтпаевна.

Кафедры готовят бакалавров, магистров а так же докторантов по следующим специальностям: «Инструментальное исполнительство»;
Деканом факультета является «Мәдениет саласының үздігі» доцент КазНУИ Жандаулетов Канат Абдрахманулы.

На факультете работает 60 преподавателей, в том числе 10 профессоров, 13 доцентов,

Факультет «Оркестровое исполнительство» гордится своими достижениями за столь короткий период в 25 лет факультет выпустил более тысячи выпускников.

На факультете яркими музыкальными коллективами являются «Евразийский симфонический студенческий оркестр», «Духовой студенческий оркестр», которые активно участвуют в жизни факультета, выступают на казахстанских и международных сценах с именитыми дирижерами как Фуат Мансуров, Ренат.Салаватов, Саулюс Сондецкис, Айдар Торыбаев и др.

Гордостью факультета являются наши студенты и выпускники: Павел Романенко, Владимир Де, Ордабек Дуйсен, Досумова Айша, Капеу Мадина, Шакирова Анель и многие другие.

Жандаулетов
Қанат Абдрахманұлы

Академиялық лауазым: "АВАК және ОД" кафедрасының доценті
Білімі: 2007-2011ж Қазақ ұлттық өнер университеті музыка бакалавры академиялық дәрежесі берілді.
2011-2013ж Қазақ ұлттық өнер университеті өнертану магистрі академиялық дәрежесі берілді.
 Қызмет бағыты: әкімшілік, педагогикалық, ғылыми.
Кәсіби қызметі: "оркестрлік орындаушылық" факультетінің деканы.
Жұмыс тәжірибесі, практика:
2009 ж. Астана қаласының филармониясы МКҚК, симфониялық оркестр, оркестр әртісі.
2012 ж. Қазақ ұлттық өнер университеті оқытушы.
2018ж. Қазақ ұлттық өнер университеті аға оқытушы
2019ж. Қазақ ұлттық өнер университеті "оркестрлік орындаушылық" факультетінің деканы
2022 ж. "АВАК және ОД" кафедрасының доценті

Зерттеу жұмыстары:

2018-2019ж. контрабас пен фортепианоға арналған Хрестоматия №1, №2 шығарылым (Қазақстан композиторларының шығармаларының материалдары бойынша) ҚР БҒМ 2018-2020 жылдарға арналған гранттық қаржыландыру шеңберінде "Қазақстанның контрабас өнері (тарих және қазіргі заман)" ғылыми жобасы бойынша жарық көрді.
Шет тілдерін білу: ағылшын.

Зерттеу жұмыстары:

Шет тілдерін білу: ағылшын.

Ведомстволық және өзге де наградалар:

2018 жылы Қазақ Ұлттық Өнер Университетінің 20 жылдығына арналған медальмен марапатталған.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Құрмет грамотасымен марапатталған (2019ж)
Музыкалық колледждер арасындағы республикалық конкурсқа қазылар алқасының мүшесі ретінде қатысқаны үшін алғыс хаттар, "Шабыт" ХХV халықаралық жас орындаушылар конкурсы (2021, 2022 жж.)

Мақалалар:

"М. Төлебаевтың контрабас үшін аударылған шығармалары"
"Алиби Абдинуровтың контрабасы мен фортепианосына арналған Соната"
"Контрабастың дыбыстық мүмкіндіктерінің эволюциясы"